Egy hét alatt több mint kétmillióan töltötték ki a népszámlálási kérdőívet
A megyék közül Győr-Moson-Sopron megyében a legmagasabb a kitöltési arány.
A megyék közül Győr-Moson-Sopron megyében a legmagasabb a kitöltési arány.
Belenyúlhatnak a népszámlálási kérdőívekbe a feldolgozáskor - állítja pénteki számában a Népszava egy, a lap birtokába került elnökhelyettesi feljegyzésre hivatkozva, amelyet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) valamennyi szervezeti egysége megkapott. A KSH közleményében azt írta, az úgynevezett kódnégyzetek kitöltése semmiféle adatmódosítást nem okoz.
Sokkal lassabban hozza nyilvánosságra a tavalyi népszámlálás előzetes adatait a KSH, mint 2001-ben. Csúszik a kérdőívek gépi feldolgozása is.
A Központi Statisztikai Hivatal megsértette az egyenlő bánásmód követelményét, mivel nem tette akadálymentessé az online kérdőívet a vakok és a gyengén látók számára a tavaly őszi népszámláláskor – így határozott a napokban az Egyenlő Bánásmód Hatósága (EBH).
Az Educatio Kft.-vel köt szerződést a Központi Statisztikai Hivatal a népszámlálási kérdőívek digitalizálására.
A Magyarországi Evangélikus Egyház arra kéri híveit, hogy a népszámlálás internetes kérdőívein csakis az "evangélikus" megjelölést válasszák a négyféle "evangélikus" lehetőség közül - közölte Fabiny Tamás evangélikus püspök.
Nem zavarja a népszámlálási kérdőív internetes kitöltését az az easter egg (húsvéti tojás), amelyet egy ismeretlen szerző tett fel a kitöltési útmutató egyik oldalára – közölte Virágh Eszter, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) népszámlálási szóvivője kedden. Az elrejtett programrész feltehetően egy programozó "szerelmi vallomása", amelyet a KSH nem tüntet el a kérdőívekből.
Meglepődésének adott hangot a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) amiatt, hogy a népszámlálási kérdőíven nem szerepel az a válaszadási lehetőség, a megkérdezett állampolgár a katolikus egyházhoz tartozik.
Négy kérdés vonatkozik a nemzetiségre, a nyelvi kötődésre az idei, október 1. és 31. között tartandó népszámláláson – mondta Virágh Eszter, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) népszámlálási szóvivője az MTI-nek.
Nem az emberek aggódtak az adataik miatt, hanem az állam, ezért titkosították a népszámlálás – 1,8 millió lelket mutató – eredményét Svédországban az 1700-as évek közepén.
Máté-Tóth András valláskutató szerint a 2011-es népszámlálási kérdőívben hibásan szerepel a vallási hovatartozás kérdése. Emiatt a válaszokat nem lehet majd összevetni sem a 2001-es népszámlálás eredményeivel, sem nemzetközi eredményekkel, későbbi kormányzati stratégiák és döntések megalapozására sem lehetnek alkalmasak.